تعداد اپیزودها
5
امتیاز دوره
قیمت دوره
699

احسان صديق

احسان صدیق آهنگساز، آهنگساز فیلم و نوازنده گیتار الکتریک و آگوستیک به مدت 20 سال، متولد سال 1359، تحصیل کرده رشته عکاسی دانشگاه آزاد تهران می‌باشد. او موُسس تریوی احسان صدیق و کوراتت کاسته و چندین پروژه گروهی، ایرانی و بین‌المللی بوده و آهنگسازی فیلم‌های کوتاه و بلندی چون: «جنبل» مینا بزرگمهر، «در نبود کارگردان» آروند دشت آرای، «شیرجه بزرگ »کریم لک‌زاده، «جنایت بی‌دقت» شهرام مکری و ... را در کارنامه خود دارد. احسان صدیق در سال 2021 برای فیلم «جنبل» برنده بهترین موسیقی فیلم از جشنواره «دی دِ آ» ایتالیا شده است. همچنین در طی این مدت علاوه بر انتشار یک آلبوم از تریو احسان صدیق، 3 آلبوم نیز از کوارتت کاسته توسط نشر هرمس منتشر کرده است. او در کنار تولید و نشر، اجراهای متعددی نیز در قالب کوراتت کاسته در ایران ( تالار وحدت، فرهنگسرای نیاوران، سالن رودکی، رشت، شیراز و ساری) و اروپا ( اتریش، مجارستان، ایتالیا، هلند، اسلواکی، ترکیه و فرانسه) داشته است.

محتوای دوره

برای مشاهده دوره بر روی عنوان هر مطلب کلیک کنید.

مقدمه

03:21

درس اول دیاتونیک و کروماتیک

18:59

در این بخش با مقدمه‌ای بر درس‌ها از تمرین‌گام کروماتیک و دیاتونیک بر روی هر کدام از سیم‌های ساز و همچنین پیش درآمدی بر مضراب خواهیم گفت. 

درس دوم گام ماژور و Ionian

14:18
گام ماژور و Ionian
اینجا در فرم اول روی ساز از مضراب و فواصل گام دیاتونیک و نحوه‌ی تمرین آن میگوییم.

درس سوم تِریاد و آرپژ در فرم اول

16:18

در این درس شیوه استفاده از آرپژ با تکنیک مضراب Sweep را بر روی آکورد‌ها در فرم اول را بررسی خواهیم کرد. 

درس چهارم Passing Tunes

14:11
در درس چهارم ادامه مبحث درس سوم را با آکوردهای گام ماژور و مینور و آرپژ در فرم اول و همچنین Passing tunes را تمرین خواهیم کرد.

نظرات هنرجویان