تعداد اپیزودها
5
امتیاز دوره
قیمت دوره
799

گلشن رشديه

گلشن رشدیه متولد 1364 تهران، لیسانس طراحی صنعتی از دانشگاه علم و صنعت ایران، بعد از فارغ التحصیلی به دلیل علاقه به رشته شیرینی پزی به لندن مهاجرت کرده و در مدرسه کوردون بلو دیپلم شیرینی پزی فرانسوی گرفته.
بعد از آن در هتل ریتز لندن در قسمت afternoon tea مشغول به کار شده و سپس به دوبی مهاجرت کرده و در رستوران okku در بخش دسر مشغول به کار شده.
سپس به ایران برگشته و یکی از اولین بوتیک شیرینی های تهران به سبک فرانسوی به اسم دیلایت رو راه اندازی کرده که در طول یک سال به سه شعبه در شمال تهران گسترش یافت.
در طول سال‌های بعد با رستوران و کافه های مختلفی در بخش شیرینی و دسر از جمله رستوران چیز فکتوری، پارک، سام کافه و آولی همکاری کرده. گلشن در حال حاضر در آکادمی آنکا در تهران مشغول برگزاری کلاس‌های شیرینی‌پزی می‌باشد.

محتوای دوره

برای مشاهده دوره بر روی عنوان هر مطلب کلیک کنید.

کیک مرکبات

13:19
در این قسمت گلشن رشدیه به شما یک مدل کیک مرکبات را آموزش می‌دهد.

کیک سیب و مارزیپان

17:04
شما در این قسمت نحوه تهيه و پخت  کیک کرمبل سیب و  درست کردن کارامل را خواهید آموخت.

کیک شکلاتی

10:31
در این قسمت گلشن رشدیه به شما نحوه تهیه کیک و کرمبل شکلات را خواهد آموخت.

اسلایس چیز کیک آلبالو

14:10
در این قسمت گلشن رشدیه به شما می‌آموزد چگونه چیزکیک بار آلبالو با تاپینگ گرانولا درست کنید و همچنین در این اپیزود با نحوه کار با قالب چیز کیک آشنا خواهید شد.

ابزار

15:34
در این قسمت عوامل مهم در رسیدن به به نتیجه ایده‌آل در شیرینی‌پزی را خواهید آموخت این موارد شامل معرفی ابزارهای ضروری، خصوصیات آنها، نحوه استفاده و نگهداری از آنها می‌شود. 

نظرات هنرجویان