تعداد اپیزودها
10
امتیاز دوره
قیمت دوره
599

منیژه سید حسینی

منیژه سیدحسینی متولد تیر ماه 1364 در هنرستان، رشته گرافیک و در دانشگاه از مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شده است. او به طور پیوسته درس خود را ادامه داده و در مقطع کارشناسی ارشد رشته تاریخ هنر ایران باستان، تحصیلات خود را به پایان رسانده. در سال 1386 بعد از دوره کارشناسی در یکی از کلاسهای تابستانه در سازمان میراث فرهنگی دوره ساخت طلا و جواهرات گذرانده و به این رشته علاقه‌مند شده و این باعث ادامه دادن وی به صورت علمی در این رشته شده است و همچنین مطالعات خود را گسترده کرده و از آن زمان به صورت جدی فعالیت خود را در خصوص طراحی جواهر آغاز کرده است.
دارای مدرک طراحی طلا و جواهرات از IGI هند از مراکز معتبر گوهر‌شناسی، دارای مدرک ساخت طلا و جواهرات از میراث فرهنگی کل کشور، دوره مینا کاری و حکاکی روی فلزات و رشته‌های مرتبط مانند وکس و مخراج‌کاری و در نهایت دوره طراحی دیجیتال به صورت تخصصی را آموخته است .
وی مدرس واحد طلا و جواهرات در دانشگاه طلا و جواهرات و همچنین در آموزشگاه‌های معتبر تهران و شهرستان‌های دیگر می‌باشد.

محتوای دوره

دانلود فایل ضمیمه
برای مشاهده دوره بر روی عنوان هر مطلب کلیک کنید.

تمرین اولیه اسکچ

05:13
در این بخش به تمرین خطوط و اشکال اولیه و ضروری برای قوی کردن دست طراحی و اتود‌زنی، از جمله انواع خطوط صاف، منحنی، زیگ‌زاگ و اشکال ساده هندسی پرداخته می‌شود. تمرین‌ها به صورت الگو دار به شما آموزش داده می‌شود و شما برای تسلت به آنها نیاز به تمرین چند باره در خانه دارید.

ترکیب‌بندی

05:57
ترکیب‌بندی یکی از متود‌های پایه  و مهم در طراحی جواهرات می‌باشد. شما با تمرین و تسلط به انواع تکیب‌بندی، امکان خلق طرح‌های زیادی را خواهید داشت در این بخش علاوه بر ترکیب‌بندی به مفهوم‌های قرینه و بی‌قرینه، فرم‌های نرم و سیال و نحوه ضخامت دادن به طرح نیز پرداخته می‌شود.

تراش سنگ‌ها

20:28
در جواهرسازی سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرد که آشنایی با آنها برای طراحان واجب است. در این بخش با تراش‌های معروف و کاربردی سنگ‌ها آشنا می‌شوید و نحوه‌ی ترسیم آنها را می‌آموزید.

مخراج کاری

12:15
در این بخش به انواع روش‌ها و استایل‌های مخراج کاری و چیدمان سنگ‌ها در جواهرات پرداخته می‌شود. شما در این بخش با روش‌های استفاده از سنگ‌ها در زیورآلات و نحوه طراحی و جایگذاری چنگ‌ها نیز آشنا خواهید شد.

طراحی آویز گردنبند

07:15
در این بخش نحوه‌ی نهایی کردن اسکچ اولیه و طراحی آویز را می‌آموزید. همچنین در این پروسه، با شیوه استفاده از کالک و تمیز کاری طرح نیز آشنا می‌شوید.

طراحی نیم‌ست

11:39
در این بخش چگونگی طراحی یک نیم‌ست، شامل گردنبند، دست‌بند و گوشواره از طرح اولیه آموزش داده می‌شود. در این روند چگ.نگی طراحی گوشواره، پشت گوشواره و سایز بندی نیز بررسی می‌شود.

طراحی زنجیرهای اصلی

12:09
در این بخش به معرفی انواع زنجیرها پرداخته می‌شود و شما نحوه ترسیم زنجیرهای معروف و پرکاربرد را در فرم‌ها و سایزهای مختلف می‌آموزید.

سایه‌زنی فلزات

13:08
فلزات در برخورد با نور الگوهای نوری متنوعی ایجاد می‌کنند که این الگوها متناسب با فرم فلز و براق و مات بودن آنها تغییر می‌کنند. در این بخش به انواع شکل‌ها و نحوه‌ی سایه‌زنی فلزات می‌پردازیم.

اجرای ‌نهایی کار (راندو)

19:54
در این بخش شیوه‌ی سایه‌گذاری و رنگ آمیزی کار برای نمایش نهایی کار تمرین و اجرا می‌شود.

طراحی نمای تاپ انگشتر

11:35
در این بخش به تمرین طراحی انگشتر از نمای بالا می‌پردازیم و چگونگی این روش طراحی، محدودیت‌ها و باید و نبایدهای آن برای بدست آوردن طرح درست، دقیق و کاربردی آموزش داده می‌شود. در پایان مکان و جایگاه اضافه شدن انگشتر به نیم ‌ست طراحی شده، نمایش داده می‌شود.

نظرات هنرجویان