تعداد اپیزودها
6
امتیاز دوره
قیمت دوره
449

مرضيه بقايی

مرضيه بقائی، متولد 1362، فوق ليسانس تصويرسازى از دانشگاه هنرتهران، عضو انجمن نقاشان ايران، عضو انجمن سفالگران ايران.
وی از سال 82 بطور جدى وارد عرصه‌ى هنر شده و در نمايشگاه‌هاى مختلف داخلى و خارجى شركت كرده و جزو منتخب داوران پرسبوک و هنر معاصر دوره‌ى چهارم شده. هنر و فضاى شخصى خود را در طراحى و تصويرسازى‌هايى با روايت ذهنى هميشه دنبال كرده و از تجربه در شاخه‌هاى مختلف هنرى استفاده كرده است. براى بيان خود، اين تصويرسازى ها را گاهى روى كاغذ و بوم و گاهى روى سراميك انجام می‌دهد. از سال 94 به آموزش رسمى رشته‌ى سراميك درآمدم و تصويرسازى‌هاى خود را بر روى ظروف كاربردى ، انجام داده . در حال حاضر به عنوان خالق و طراح برند "زَسْت" كه برگرفته از زيست همراه با هنر است ، مشغول فعاليت هستم.

محتوای دوره

برای مشاهده دوره بر روی عنوان هر مطلب کلیک کنید.

مقدمه

04:48
در این قسمت به بررسی تغییرات در نقاشی و وسایل مورد نیاز برای نقاشی روی سفال می‌پردازیم.

آشنایی با رنگ و ابزار

12:13
در این قسمت به شما خواهیم آموخت تا چگونه از رنگ کوره‌ای رنگ مناسب برای طراحی خود را بدست آورید و به شما ابزار مورد نیاز را معرفی خواهیم کرد.

آموزش رنگ گذاری و اجرا

22:06
در این قسمت به بررسی چگونگی بدست آوردن طیف‌های رنگی و تکنیک‌های اجرای طرح برروی ظرف سفالی می‌پردازیم.

مجموعه‌سازی

09:34
در این بخش اصول مجموعه‌سازی به صورت مبتدی را آموزش خواهیم داد و همچنین شیوه‌های نقطه گذاری به روی طرح را به شما نمایش می‌دهیم.

لعاب‌گذاری

12:00
در این قسمت چگونگی استفاده از ترانس برای لعاب گذاری وهمچنین درجه مناسب کوره برای لعاب را خواهید آموخت.

تکنیک‌ ماسکه

26:43
در این قسمت سه مدل تکینک ماسکه را به شما خواهیم آموخت. شما با آموختن این تکنیک‌ها می توانید طرح‌های پیچیده‌تر را که قادر به پیاده کردن آن با دست آزاد نیستید،‌ به سادگی و بسیار تمیز در کار خود اجرا کنید.

نظرات هنرجویان