روشنک تهرانی

ارتباط جغرافیا و طراحی داخلی

در ایران قدیم، شکل و ترکیب حجمی فضاهای معماری و معماری داخلی تحت تاثیر پدیده های جغرافیایی و محیط طبیعی شکل می گرفتند و به دنبال آن عوامل فرهنگی نیز در بوجود آمدن فضاها نقش مهمی داشتند. الگوهای زندگی با شرایط محیطی به هم گره میخوردند و خلق یک فضا شکل میگرفت. در دهه های اخیر به دنبال تحولات قرن حاضر ، تفاوت هایی در بین جلوه های زندگی و فرهنگی جامعه باعث شده است که معماری فرصت تطابق با فرهنگ و جغرافیا را نداشته باشد، در صورتی که نیاز آن بخاطر شرایط زیست محیطی و فرهنگی بیش تر از پیش احساس میشود.

روشنک تهرانی

ارتباط جغرافیا و طراحی داخلی

طراحی داخلی

15:04
در این دوره به  کاربرد طراحی داخلی در فضا و جامعه سنتی زندگی معاصر خواهیم پرداخت.

شناخت از پروژه , کاربر و کارفرما

13:22
در طراحی، کارفرما و جامعه منبع اصلی شناخت مسئله و نیازهای پروژه هستند. در حقیقت رابطه میان کارفرما و طراح خود بخشی پر اهمیت از فرآیند طراحی را شکل می دهد. روشنک تهرانی در این دوره به شما خواهد آموخت که چگونه به نیازهای کارفرما و جامعه همزمان پاسخی مناسب دهید.

شروع یک پروژه

42:15

روشنک تهرانی

روشنک تهرانی متولد سال 1359، فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد از دانشکده هنر می‌باشد و هم اکنون نیز دانشجوی پژوهش هنر، که بنا به انگیزه فراوان و روحیه جستجوگرش دوره‌های تکمیلی را در خارج از کشور نیز گذرانده است. او قریب به بیست سال است که فعالیتش را به‌صورت حرفه‌ای آغاز کرده و توانسته با آثار خوبی که از خود ‌برجای گذاشته، به عنوان یکی از برترین‌ها در عرصه طراحی داخلی، شناخته‌ شود. او که ابتدای کارش را از دوران دانشجویی آغاز کرده بود، پس از همکاری با دو شرکت معتبر، توانست به‌صورت مستقل، دفتر کار خود را راه‌اندازی کرده و اکنون با تشکیل یک گروه مجرب توانسته پروژه‌های خود را به نحو مطلوبی به سرانجام برساند.

نظرات هنرجویان